طراحی وب سایت های ریسپانسیو (واکنشگرا)

افزایش راه ها و گسترش سهولت دسترسی به وب سایت شما

طراحی ریسپانسیو رویکرد است که  به کاربران  اطمینان میدهد ، صرفنظر از اینکه با چه وسیله ای ( موبایل، تبلت، لپ تاپ و یا انواع کامپیوتر دسکتاپ)  جهت مشاهده وب سایت ها اقدام نموده اند ، قادر باشند وب سایت ها را بدون هیچ مشکلی در صفحات نمایش گوناگون مشاهد نمایند.

با توجه به پیشی گرفتن خرید موبایل های هوشمند و دستگاه های قابل حمل مانند تبلت ها و انواع لپ تاپ ها از خرید کامپیوترهای رومیزی یا همان پی سی ها از یکطرف و الویت بندی گوگل در مورد سایت هایی که در موبایل قابل نمایش هستند ( Mobile-Friendly ) ،  در نتایج جستجو از طرف دیگر ، لازم است که اطمینان حاصل نمایید که وب سایت شما نیز با استفاده از طراحی ریسپانسیو بهینه شده است.

یادداشت

بیش از 40 میلیون اتصال اینترنتی توسط موبایل ها در ایران برقرار است !! امکان اینکه یک بازدید کننده جدید از وب سایت شما ، از طریق موبایل اولین آشنایی خود را با شما برقرار کند، بسیار زیاد است. بنابراین داشتن سایتی که در صفحه کوچک موبایل ها آنهم با اندازه های مختلف به خوبی نمایش داده شود و قابلیت حرکت آسان و راحت را فراهم نماید بسیار مهم و حیاتی است و این یعنی ضرورت داشتن یک وب سایت ریسپانسیو.

با داشتن یک سایت ریسپانسیو دیگر مجبور نیستید برای هر وسیله و یا گجتی یک  سایت مجزا طراحی کنید. بازدید کنندگان گوناگون در این حالت بهتر و راحتتر با وب سایت شما تعامل برقرار میکنند .

شما اگر بعنوان یک بازدید کننده از یک وب سایت غیر ریسپانسیو دیدن کنید مشاهده خواهید کرد که به سرعت از حرکت های نابجا در اسکرین های بد قواره و کوچک و بزرگ کردن آنها برای دیدن تمام صفحه خسته میشوید و از خیر ادامه کار در آن سایت خودداری میکنید.

گوگل نیز اعلام کرده است که از اردیبهشت ماه 1396  برای سایت هایی که نسخه موبایلی آنها فعال است ،  رتبه بهتری در نتایج جستجو قرار میدهد.

سایت های طراحی شده به وسیله ما همگی ریسپانسیو هستند و به راحتی در  اسکرین های مختلف  قابلیت نمایش مناسبی دارند.

آخرین نوشته ها

جدید
دیدگاه
برچسب ها

یک وب سایت ریسپانسیو ( واکنشگرا ) :

  • در بسیاری از دستگاه ها از قبیل موبایل ها، تبلت ها، لپ تاپ ها و کامپیوترهای رومیزی و غیره قابل نمایش بطور صحیح است
  • محدوده بازدیدکنندگان وب سایت را به شدت افزایش میدهد.
  • محدوده جغرافیایی دسترسی به وب سایت را افزایش میدهد.
  • مقرون بصرفه است . بدلیل عدم ضرورت ساخت نسخه های موبایلی و تبلتی .
  • در رتبه بندی موتورهای جستجو مخصوصا گوگل تاثیر گذار است.
© کپی رایت - تمام حقوق قانونی برای وب بارش محفوظ است.