برای داشتن وب سایت خودمان چکار کنیم؟

امنیت و سلامت انتقال اطلاعات خود را در اینترنت افزایش دهید

سرفصل خلاصه بعضی از نکات امنیتی

برای داشتن وب سایت خودتان، از کجا باید شروع کرد؟

به شکل خلاصه و آسان باید گفت که شما به سه  پارامتر احتیاج دارید تا وب سایت شما آماده برای استفاده و ارائه در اینترنت باشد.

اول: داشتن یک دامنه (Domain)

دامنه همان اسم سایت شما است که بقیه برای دیدن سایت شما  باید آنرا تایپ نمایند تا وب سایت  شما برای آنها بازشود. دامنه از دوبخش اصلی اول نام دامنه و دوم پسوند آن تشکیل میشود. نام دامنه مانند نام شرکت های رسمی باید اختصاصی باشد و قبلا توسط دیگران مورد استفاده قرار نگرفته باشد مانند  “وب من”  یا همان myweb  (البته فرض میکنیم که کس دیگری نام سایت خود را myweb نگذاشته است ) قسمت دوم یا پسوند عبارت است از اختصار اسامی که توسط موسسه ایکان  و شرکت های وابسته به آن که متولی کنترل و مدیریت نام ها ی دامنه هستند تعریف شده است. این پسوند برای تعیین نوع وسایت و به عبارت دیگر دسته بندی وب سایتها استفاده میشود. مثلا پسوند com برای سایتهای تجاری استفاده میشود و از واژه commercial  گرفته شده است. و یا پسوند net برای سایت های که در زمینه شبکه های کامپیوتری و اینترنتی فعالند استفاده میشود و از  کلمه network گرفته شده است و سایر پسوندها که در زیر لیست شده اند. پسوند و نام با یک نقطه از یکدیگر جدا میشوند.

دوم: داشتم فضای میزبانی سایت یا همان هاستینگ hosting

وب سایت ها برای اجرا و دیده شدن در وب احتیاج دارند که توسط یک وب سرور (WebServer) مدیریت شوند. وب سروردر حقیقت نرم افزاری است که برای اجرا شدن به یک سخت افزار و یا به شکل ساده تر به یک کامپیوتر نیاز دارد که روی آن نصب شود.  حال شما باید وب سایت خود را روی فضای آن کامپیوتر قرار دهید تا وب سروری که روی آن نصب است بتواند وب سایت شما را برای دیدن و پاسخ به درخواست‌ها آماده کند. به عبارت دیگر هر گاه شخصی بخواهد وب سایت شما را ببیند باید آدرس آنرا  را که همان دامنه است را تایپ نماید و وب سرور آنرا برای آن شخص به نمایش در می آورد.

سوم: طراحی و تهیه یک وب سایت

مهمترین پارامتر این سه گانه تهیه یک وب سایت مناسب! است. مناسب بودن را میتوان به دو مورد خلاصه کرد:

اول :  یک سایت باید زیبایی بصری حرفه ای  از قبیل طراحی چشم نواز، گرافیک زیبا ، انتخاب رنگ یا رنگ های مناسب و ، فونت خوانا و در یک کلام هنر بهتر و زیباتر دیده شدن داشته باشد. و صد البته که همه اینها باید در رابطه با موضوع سایت قرار میگیرد.

دوم: وب سایت باید به گونه ای توسط طراح شکل بگیرید که همه امکانات سایت به راحتی در دسترس کاربر باشد . اجزا سایت به گونه ای طراحی – مهندسی شوند که کاربر به راحتی و در آرامش بتواند در محیط وب سایت  چرخش کند و با کمترین فشار کلید به خواسته خود برسد و در یک کلام در اینجا هنر و فن،  کارآیی و بهره وری  باید حرف اول را بزند.

البته باید اشاره کرد که بر اساس نوع وب سایت و خواسته های  شما بعنوان کارفرما و صاحب وب سایت و هدف وب سایت و پارامتر زمانی تهیه آن و مواردی از این دست از یک سو، و لزوم استفاده از آخرین فن آوری های برنامه سازی و پیاده سازی وب سایت به صورت ریسپانسیو و استفاده از فریم ورک های مختلف و همچنین استفاده از  زبان های برنامه نویسی پشت بند صفحات وب و استفاده از زبانهای اسکریپتی از دیگر سو نیز ما را به سمت طراحی وب سایتی پویا، تعاملی و به دردخور هدایت خواهد کرد.

برای اطلاع و  ارسال درخواست طراحی وب سایت کافی است با ما تماس بگیرید تا کلیه امور مربوطه را از ابتدا تا انتها برای شما به انجام رسانیم:

  • تماس تلفنی با تلفن همراه 09121459264 به شکل مستقیم و اعلام درخواست طراحی وب سایت.
  • ارسال ایمیل به نشانی web@webbaresh.com و اعلام درخواست طراحی وب سایت.
  • مراجعه به صفحه تماس با ما و پر کردن فرم مبنی بر درخواست طراحی وب سایت و ارسال آن .
  • مراجعه به صفحه درخواست طراحی وب سایت و پر کردن و ارسال فرم درخواست.

ما سریعا جهت مشاوره با شما اقدام کرده و در مرحه اول و بعد از امکانسنجی اولیه ، طرح آزمایشی وب سایت شما را  آماده میکنیم و در معرض قضاوت اولیه شما قرار خواهیم داد. طرح آزمایشی طی مراحل مختلف ویرایش به صورت دلخواه شما در خواهد آمد و آنگاه نسخه اولیه وب کد نویسی و روی اینترنت، آنلاین خواهد شد.

یکی از مهمترین بخش های کار ما پشتیبانی رایگان یکساله خواهد بود که طی آن بازخوردهای رسیده از بازدیدکنندگان را مورد ارزیابی قرار داده و نتیجه آنرا روی وب سایت شما اجرا خواهیم نمود و در کنار ان هم به رفع خطاهای احتمالی وب سایت خواهیم پرداخت .

این مراحل یک فرآیند حرفه ای از طراحی وب سایت در اختیار شما قرار خواهد داد.

همین آلان اقدام فرمایید.

کیانوش کلانتری.

آخرین نوشته ها

جدید
دیدگاه
برچسب ها

© کپی رایت - تمام حقوق قانونی برای وب بارش محفوظ است.