چند توصیه جهت تامین امنیت اطلاعات

امنیت و سلامت انتقال اطلاعات خود را در اینترنت افزایش دهید

سرفصل خلاصه بعضی از نکات امنیتی

  • لاگین دو مرحله‌ ای را فعال کنید.

این امکان در بیشتر محیط ها از قبیل گوگل، تلگرم، واتس آپ، فیس‌بوک، تویتر و غیره فراهم شده است. در این تایید هویت علاوه بر نام کاربری  و اسم رمز ( ID و Password ) کد دومی که به موبایل صاحب اکانت ارسال می شود، باید تایید شود.

  • همیشه از نسخه های اصل استفاده نمایید.

نسخه اصل برای سیستم عامل در اولویت اول و استفاده از آنتی ویروس های اصل به جای کپی و قفل شکسته در مراحل بعد قراردارد.

نسخه کپی سیستم عامل امکان آپدیت های کامل و پشتیبانی همه جانبه را از شما میگیرد. و بسیاری از به روزآوری ها که معمولا بچ های امنیتی هستند را از دست شما خارج میکند. (توجه نمایید که اکثر به روزآوری ها در برنامه های کامپیوتری به خاطر بستن سوراخ ها و کانالهای است که برای هک کردن سیستم ها مورد استفاده هکرها قرار میگیرند. )

باید دقت کنید که گاهی در مراحل اولیه ، نسخه های رایگان آنتی ویروسها که توسط شرکتهای امنیتی ارائه میشود میتوانند امنیت شما را در حالت عادی فراهم آورند . بنابراین بهتر است از یک آنتی ویروس رایگان اما اصل استفاده نمایید تا استفاده از آنتی ویروس های قفل شکسته.

  • بک آپ گیری یکی از کارهای مهم، لازم و غیر قابل گذشت است.

همیشه از آخرین اطلاعات موجود خود نسخه پشتیبان تهیه نمایید و اطمینان حاصل نمایید که نسخه کپی شما درست است و خطایی ندارد.

  • همیشه سیستم عامل و آنتی ویروس های خود را به روزآوری (Update ) نمایید.

بسته های به روزآوری ( Update Paches ) در بسیاری از موارد شامل رفع مشکلات امنیتی و تصحیح کانال های ورود غیر قانونی هکرها میباشد.

  • با توجه به عدم پشتیبانی بسیاری از سایت ها و مرورگرها از برنامه فلش و امکان استفاده هکر ها از این برنامه بهتر است فلش پلیر خود را غیر فعال نمایید و در نهایت بهتر است آنرا بردارید. هنوز هستند افردای که تمایل دارند سایت شان با فلش طراحی شود . شرکت ادوبی تا سال 2020 از فلش پشتیبانی خواهد کرد به همین دلیل بهتر است از این کار خودداری نمایید و حتی اگر سایتتان با فلش طراحی شده است برنامه طراحی جدید سایت خود را در اولویت قراردهید.

نهایتا تاکید میکنم که به روزآوری برنامه ها باید بسیار مورد توجه کاربران قرار گیرد وکار به روز کردن برنامه ها با دقت انجام پذیرد.  در بسیاری از مواقع بدلیل استفاده کاربران از نسخه های رایگان و قفل شکسته ،  به روزآوری ها میتواند موجب جلوگیری از کارکرد درست برنامه شود . بدلیل همین مغایرت و تضاد است که توصیه اکید  میشود از نسخه های اصل و غیر قفل شکسته استفاده شود.

آخرین نوشته ها

جدید
دیدگاه
برچسب ها
© کپی رایت - تمام حقوق قانونی برای وب بارش محفوظ است.