چرا باید یک وب سایت داشته باشید؟

15 نگاه برای ضرورت داشتن یک وب سایت حرفه‌ای

روزگاری شاید بسیار مشکل بود که بتوان تاثیر یک وب سایت در کسب و کار را مورد بررسی قرار داد و یا ضرورت آنرا درک کرد. اما اکنون افراد بیشتری بدنبال محصولات ، خدمات و اطلاعات کسب وکار در اینترنت هستند.

به همین دلیل ضرورت ثبت اولین سرقفلی یک وب سایت،  بنام شما بسیار مهم و حیاتی است .

 1. رقیبان شما به احتمال خیلی زیاد اکنون در وب حضور دارند و مشغول جذب افرادی که عملا میتوانند بعنوان مشتریان شما به حساب آیند.چه احساس سرخوردگی !! زیرا شما بخوبی میدانید و مطمئن هستید که محصولات و خدمات شما یک سر و گردن از محصولات مشابه رقبای شما بهتر هستند.
 2. مشتریان و یا مشتریان بالقوه شما قبلا در حال جستجو در وب بوده اندو  برای سرویس های مناسبی که شما ارائه میدهید، حتی هم اکنون که در حال خواندن این متن هستید افرادی وجود دارند که خواهان خدمات و کالاهای شما هستندو یا در حال جمع آوری اطلاعات اولیه ای از آن کالاها و خدمات  و در حال جستجو در اینترنت . این افراد هر لحظه زیاد و زیادتر میشوند ، زیرا  این امکان برایشان فراهم است که در محل راحتی بنشینند و بدون فشار و استرس و باز بدون حضور فروشندگان سمج در فروشگاه ها که معمولا حال آدم را بد میکنند، و با آرامش به بررسی کالاها آنهم نه تنها در یک فروشگاه ( یا همان وب سایت) بلکه در بسیاری از فروشگاه ها  و آنهم در سطح کشور ، و سپس آنها را باهم مقایسه کرده و نهایتا به انتخاب و خرید دست میزنند. و در این میان یا شما سایت ندارید و یا سایت  شما  در لیست جستجوی این  افراد نیست !!؟ بنابراین باید سایت شما بگونه ای نوشته شود که بعنوان یکی از سایت های مورد بررسی آن مشتری قرار گیرد و به گونه ای سازمان داده شود که نهایتا از میان آن سایتها ، کالا و خدمات سایت شما را برگزیند و در آخر ، سایت شما به گونه ای با مشتری تعامل داشته باشد که در جستجوی بعدی وی بعنوان  اولین وب سایت و یا یکی از اولین وب سایت هایی باشد که مورد جستجو قرار گیرد.
 3. وب سایت شما ، کسب و کار شما را هر 24 ساعت شبانه روز و هر 7 روز هفته ترویج میکند، حتی هنگامی که  وقت خواب  شماست. وب سایت شما نه تنها محدودیت زمانی را میشکند ، بلکه محدودیت های جغرافیایی را نیز برمیدارد و شما میتوانید کالا و خدمات خود را نه تنها در شهر خود که سایر شهرها به پهناوری ایران و حتی به پهناوری جهان بفروش رسانید.بسیاری از افراد بدلیل گرفتاریهای شغلی روزانه ، بهترین زمان  برایشان روزهای تعطیل و یا اوقات بعد از ساعت کاری است ، یعنی شبها . و تنها یک وب سایت توانایی شکستن زمان  را و ارائه و فروش  کالا و خدمات شما را در هر  زمانی  دارد.
 4. یک مشتری محصول دلخواه خود را پشت کامپیوتر انتخاب میکند و پرداخت خود را نیز از همانجا انجام میدهد. فروش آنلاین یکی از ارزانترین روشهای کسب وکار است و تخمین زده میشود که هزینه فروش محصولات و خدمات از طریق اینترنت 8 برابر کمتر از هزینه ای فروش یک کالا به روش سنتی است.
 5. وب سایت شما در مقابل پول کمتر، تبلیغات بزرگتری را برای شما انجام میدهد. شما میتوانید یک یا چندین صفحه مربوط به اطلاعات کالا و خدمات خود و همچنین راجع به سازمان و شرکت خود و تجار ت آن را در وب سایت خود قرار دهید. دقت کنید که این تبلیغات میتواند در هر قالبی از صوت و تصویر گرفته تا عکس و نوشته و کاتالوگ و حتی انیمیشن و غیره را در وب سایت خود اضافه نمایید، در عین اینکه هزینه های پرداختی شما برای آنها بسیار کمتر از نوع سنتی آن خواهد بود. مقایسه کنید آنرا با هزینه تبلیغات در روزنامه و مجله ها و یا تلویزیون و رادیو.
 6. امکان تغییر و به روز آوری اطلاعات وب سایت با سرعت و با هزینه ها ی  کمتری امکانپذیر است.در بسیاری از مواقع ، موقعیت ها و سرمایه گذاریهای یک کسب و کار تغییر میکند و بالطبع محصولات و خدمات نیز و متعاقب آن تاکتیک  و استراتژی های کسب و کار نیز دستخوش تغییرات اندک و یا بنیادی میشود. نتیجه آنکه بسیاری از اطلاعات حول و حوش کسب و کار ما نیز باید عوض شوند. اطلاعاتی مانند کاتالوگ ها ، بروشورها، انواع لیست ها و حتی گاهی فیلم ها و عکس ها و غیره در نتیجه بروز آوری آنها در محیط اینترنت و وب سایت راحت تر انجام میگیرید . بطوریکه گاه حتی اضافه و کم کردن محصولات و تغییرات در قیمت ها و مشخصات و یا اعلام کمپین های مختلف فروش و تبلیغات در کمتر از چند ده دقیقه انجام میپذیرد.
 7. وب سایت،  دسترسی شما را با کمترین هزینه  و در زمان کمی به مشتریان بالقوه و مشتریان کنونی  (مشتریان بالفعل) در سطح محلی و ملی و بین المللی فراهم می آورد.
 8. وب سایت میتواند صرفه جویی در هزینه و پول شما فراهم آورد. صرفه جویی در چاپ، صرفه جویی در هزین های حمل، صرفه جویی در تبلیغات، صرفه جویی در حقوق و دستمزد کارمندان بیشتر و ….
 9. وب سایت نقش یک دستیار اتوماتیک تمام وقت و خستگی ناپذیر را فراهم میکند. دستیاری که در روزهای پایانی هفته و ایام تعطیل و ساعات غیر اداری و حتی شبها کسب و کار شما را باز نگه داشته و مشغول ارائه آن است.
 10. وب سایت شما میتواند اطلاعات زیادی را در قالب سئوال و جواب ، راجع به کالاها و خدمات شما ، به بازدیدکنندگان و مشتریان ارائه کند و هر تغییری  را بلافاصله بوسیله ایمیل و یا صفحات قابل دانلود به اطلاع مشتریان شما برساند.
 11. تحقیقات و بازاریابی و همچنین اجرا و تست سرویس ها و خدمات جدید از مواردی است که میتوان از طریق وب سایت ، به سرعت و با سهولت و کمترین هزینه مدیریت نمود. میتوان از طریق وب سایت و یا ارسال ایمیل و در قالب فرمهای ساده آنلاین به  جمع آوری نظرات و پیشنهادات پرداخت .
 12. شما میتوانید بازاریابی ایمیلی (ایمیل مارکتینگ) را با وب سایت خود مجتمع کنید و سریعترین راه را برای تبلیغ وب سایت و یا خدمات و کالاهای جدیتان ایجادکنید.هیچ راهی سریعتر از این ایمیل مارکتینگ نیست  ، که بلافاصله بتوانید در عرض 2 ثانیه بعد از باز کردن ایمیل یک مشتری احتمالی به وب سایت  شما نگاهی بیاندازد.
 13. شما میتوانیداز وب سایت خود جهت ارائه اطلاعات به طور منظم به کارکنان کسب و کار خود استفاده نمایید.در اینجا نقش دیگری  را از وب سایت خود مشاهده میکنید و آن هم واحد آموزشی برای کارکنان و همکاران خود شماست . به عبارت دیگر اطلاعات و دستورات  د اخلی فروش را بوسیله اسامی رمز ایزوله کرده و فقط در اختیار بخش فروش داخلی قرار میدهید.
 14. با توجه به جایگاه شما روی اینترنت و وجود یک وب سایت  نیرومند و آموزش های مناسب ، میتوانید کسب و کار خود را گسترش داده و وارد عرصه هایی شوید که قبلا میبایست با سرمایه زیاد و تشکیلات اداری آنچنانی به آنها ورود  کرد.
 15. با وجود یک وب سایت مناسب ، شما میتوانید اطلاعات و آماری را جمع آوری نمایید که قبلا امکانپذیر نبود و برای هر کسب و کاری داشتن این اطلاعات یعنی گنجی که استفاده از آن به کسب و کار جان تازه ای میبخشد.اطلاعاتی مانند : چه تعدادی از تبلیغ جدیدفلان محصوال استقبال کرده اند.  این امکان آیا با دادن یک تبلیغ به روزنامه یا مجله امکانپذیر بود؟و یا اینکه مثلا در دو روز گذشته چند نفر از وب سایت  و کسب و کار شما بازدیدکرده اند؟ این تعداد از چه طریق وارد وب سایت شما شده اند و در جستجوی چه کلمه یا چه چیزی بودند که به سایت شما رسیدند ؟  این افراد از چه محصولی بیشتر بازدید کردند و یا چه مطالبی را مطالعه کردند؟  چه تعدادی از فلان محصول دیدن کردند و چه تعدادی آنرا خریدند؟  و امثال آن ، که پارمترهایی بسیار ارزشمند ، جهت برنامه ریزیهایی  برای آینده کسب و کار خواهند بود.و نهایتاً:توضیحات فوق به تعدادی از دلایلی اشاره دارد که لزوم داشتن یک وب سایت را برای کسب و کار اثبات میکند.  نکته ظریف آن است که یک وب سایت باید به گونه ای طراحی ، کد گزاری،  پیاده سازی  و راهبری  گردد  که بتواند حقایق فوق را در برگیرد: سایتی پویا ، بهینه شده از نظر  موتورهای جستجو ( سئو )  و واکنشگرا (ریسپانسیو) .  راهبری یک سایت و مدیریت آن نیز باید در ادامه و به شکل حرفه ای دنبال شود . از اجرای کمپین های گوناگون فروش  تا تهیه  و تولید محتوی مناسب و استفاده از  ابزار  ایمیل مارکتینگ تا   بازاریابی در شبکه های اجتماعی (سوشیال مدیا مارکتینگ ) و غیره.نگران نباشید. ما  در کنار شما آماده اجرای کامل موارد هستیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید